لیبل گلاسه

لیبل‌های گلاسه در واقع یکی از انواع لیبل‌های کاغذی هستند. لیبل‌ها یا برچسب‌ها به صورتی طراحی شده‌اند که یک سمت آن‌ها کاغذ است و یک سمت آن‌ هم چسبی برای چسباندن و اتصال آن‌ها به اجناس.

لیبل‌های کاغذی خود به سه دستهٔ نیمه‌گلاسه یا براق، گلاسه و مات تقسیم می‌شوند. 

لیبل گلاسه

 لیبل گلاسه چیست؟

این دسته از برچسب‌ها در واقع از چاپ طرح مد نظر تولیدکنندگان و طراحان بر کاغذ گلاسه به وجود می‌آیند. این برچسب به نوعی ضد آب است و در برابر رطوبت مقاوم است. در واقع با پاشیده‌شدن آب یا روغن یا مایعاتی از این قبیل، نوشته‌ها و طرح لیبل گلاسه از بین نمی‌رود و استحکام بیشتری از دیگر انواع لیبل‌ها دارد. اگر تولیدکنندگان می‌خواهند لیبل محصول خود را مقاوم در برابر آب سازند، نیاز است که حتماً به سفارش گلاسه روی بیاورند. چون اگر لیبل آن‌ها مات باشد، احتمال اینکه به راحتی و با مقداری آب، نوشته‌های برندشان از بین برود زیادتر است.

موارد استفاده:

لیبل گلاسه به دلیل طراحی زیبا و هم‌چنین مستحکم خود، یک برچسب مناسب است. شما می‌توانید آن را با هر شکلی که مایل بودید، سفارش دهید و کالاهایتان را با آن منحصر به فرد کنید. محصول تولیدی شما ممکن است در حالتی ساخته شده باشد که فکر کنید به خاطر طراحی عجیب آن نمی‌توانید از لیبل‌ها استفاده کنید، اما به خاطر داشته باشید این محصول همیشه آمادهٔ یاری صنعت‌گران خواهد بود. اگر وسایل و ابزارهای تولیدی تان، از جمله مواردی هستند که امکان تماس با آب دارند یا با رطوبت سر و کار دارند، با چاپ گلاسه می‌توانید مطمئن باشید که به این آسانی نامتان از محصول پاک نخواهد شد. لیبل گلاسه در بسیاری از صنایع کاربرد دارد. در مواردی مانند بسته‌بندی کالاها، صنعت نساجی، پوشاک، دارویی، خشکبار و آجیل، موادغذایی، خودرویی و سایر موارد، استفاده قابل توجهی دارد. در حقیقت این نوع برچسب‌ها را می‌توان براساس نیاز و سلیقهٔ مصرف‌کننده با دستگاه‌های مخصوص چاپ، به هر رنگ و طرحی تولید کرد. لیبل‌ها با دو نوع چسب آکرونال که چسب کمتری دارد و هاتملت که داری چسب بیشتری هستند تولید می‌شوند و در بازار موجود است.

لیبل گلاسه

 

تفاوت گلاسه و لیبل مات در چیست؟

ویژگی خیلی مهم در لیبل گلاسه (Glass label) براق بودن آن و حالت صیقلی و روان آن است. همان طور که از نام لیبل مات پیدا است، این برچسب براق نیست و سطح صیقلی ندارد. منظور از سطح روان این است که اگر شما بر روی لیبل انگشت بکشید، انگشتتان بدون اصطکاک چندانی و احساس زبری خاصی روی آن سر می‌خورد. 

زمانی که تولیدکنندگان برای کارشان لیبل مات استفاده می‌کنند، باید بدانند که علی‌رغم اینکه این محصول از کیفیت خوبی برخوردار است اما نمای مات آن چندان جلب توجه نمی‌کند. در حقیقت در مارکتینگ و برای جلب نظر مشتریان، باید بدانید که لیبل‌ها جزء مهمی از بسته‌بندی هستند که اطلاعاتی که شما می‌خواهید را به آن‌ها عرضه می‌کنند. بنابر این چاپ گلاسه با توجه به براق بودن آن‌ها، رنگ‌بندی و جلوهٔ زیاد و هم‌چنین مقاومتشان در برابر رطوبت، به محصول نمای جذاب‌تری می‌بخشند.

ابعاد لیبل‌ها چگونه است؟

کوچک‌ترین سایز هر لیبل 8.5 در 4.8 است. شما باید براساس نیاز خودتان و در واقع ابعاد محصولتان سایزها را کنار هم قرار بدهید و سایزی متناسب با آن برای لیبل گلاسهٔ مد نظرتان را در نظر بگیرید. وقتی گفته می‌شود ابعاد لیبل باید متناسب با محصول باشد یعنی لیبل‌ها به گونه‌ای نباشند که تمام یک محصول کوچک را پوشش دهند و یا روی کالایی با ابعاد بزرگ‌تر، گم شوند و پیدا نباشند. هزینهٔ هر لیبلی براساس این ابعادی که در نهایت توسط مشتری انتخاب می‌شود، محاسبه می‌گردد.

سفارش اینترنتی لیبل گلاسه و مزیت‌های آن:

مخاطبان و تولیدکنندگان می‌توانند این نوع لیبل را به صورت تمام رنگی و در هر رنگی که مایل باشند، در سایزهای متنوع به صورت اینترنتی و با قیمت مناسب خریداری کنند. کیفیت چاپ روی این نوع لیبل به میزان قابل توجهی بالا بوده و رنگ‌ها نیز کاملاً براق و اشباع هستند. سرعت بالا در دریافت محصول، استفادهٔ بهینه از زمان، امکان بازگشت و هم‌چنین مقایسهٔ محصولات از مزایای این نوع خرید است. لازم به ذکر است اگر مایل به خرید اینترنتی بودید، نیازمند رعایت نکاتی هستید. این نکات را حتی در خرید حضوری نیز بهتر است رعایت کنید تا خیال تان آسوده باشد. حتماً برای ایجاد فضای اطمینان در زمان برش، لوگو و سایز نوشته‌های خود و پیامتان را حداقل به میزان 3 میلی‌متر از لبه‌های کار فاصله دهید. این کار موجب می‌شود لیبل دریافتی تمیز و در اندازهٔ مدنظر شما آماده شود و مشکلی پیش نیاید. لیبل‌ها به دو صورت رولی و شیت یا همان صفحه‌ای در ابعاد کاغذهای آ چهار تولید و عرضه می‌شوند و شما می‌توانید آن را تهیه کنید.

لیبل گلاسه

 

قیمت لیبل گلاسه

علاوه بر کیفیت مطلوبی که دارد از قیمت عجیبی هم برخوردار نیست و کاملاً اقتصادی محسوب می‌شود. همان‌طور که ذکر شد ابعاد این برچسب‌ها متفاوت است و هزینه هم طبق اندازه‌های مورد نظر محاسبه خواهند شد. علاوه بر اندازه‌ها، نکتهٔ مهم و اثرگذار دیگر در قیمت آن‌ها قابلیت چاپ آن است. یعنی هر چقدر میزان و تنوع دستگاه‌هایی که امکان چاپ بر آن را دارند بیشتر باشد، قیمت آن بالاتر خواهد رفت. با استفاده از نکات ذکر شده، شما دیگر می‌توانید به آسانی از این لیبل‌ها جهت نشانه‌گذاری و معرفی اجناستان بهره‌ای فوق‌العاده ببرید.

لیبل کاغذی ( Paper Label ) از دسته لیبل هایی است که دارای تنوع گوناگونی می باشند و به سه دسته ی لیبل آرت ( لیبل نیمه گلاسه یا نیمه براق )، مات و گلاسه تقسیم می شوند. برچسب کاغذی در تمامی صنایع بخصوص بسته بندی کالاها، صنعت نساجی، پوشاک، دارویی، خشکبار و آجیل، موادغذایی، خودرویی و سایر موارد استفاده بسزایی دارد. در حقیقت این نوع برچسب ها را براساس نیاز و سلیقه مصرف کننده می توان با دستگاه های مخصوص چاپ به هر رنگی درآورد. لیبل کاغذی با دو نوع چسب آکرونال ( کم چسب ) و هاتملت ( پرچسب ) در بازار موجود می باشد. لازم به ذکر است که برند های مختلفی از متریال کاغذی پشت چسب دار موجود می باشد از جمله: رول کاورایتالیا، فاسون آلمان، upm فلاند و…