لیبل شیشه ای (Tranparent)

لیبل و برچسب شیشه ای یکی از پرمصرف ترین پشت چسبدار ها پس از لیبل کاغذی می باشد. مجموعه شبکه چاپ با توجه به تخصص و دارا بودن تجهیزات در زمینه چاپ لیبل شیشه ای و بر چسب های شفاف به اصطلاح ترانسپارنت به صورت شیت و چاپ 1 رنگ تا 5 رنگ + رنگ سفید به صورت افست و چاپ PVC آماده ارائه خدمات چاپ و طراحی به کارخانه ها، شرکت ها و صنایع تولیدی می باشد. از موارد استفاده این لیبل شامل: انواع بطری شیشه ای و ظروف شفاف، اجسام شفاف با قابلیت دید دو طرفه، شیشه خودرو، برچسب گارانتی، پلمپ و غیره … می باشد.

 

لیبل شیشه ای پشت چسب دار چیست؟

لیبل شیشه ای پشت چسب دار از لحاظ ساختاری شباهت زیادی به لیبل‌های پشت چسب دار PVC دارد. این نوع لیبل قابلیت خواندن از هر دو طرف را دارد. این لیبل در صورتی که روکش UV داشته باشند خاصیت ضد آب و مقاوم در برابر خش به خود می‌گیرد.
لیبل شیشه ای پشت چسب دار خاصیت پلاستیکی و کشش دارد و چسبدگی آن بسیار بالاست. چاپ لیبل شیشه ای پشت چسب دار انواع کاربرد برچسب شفاف شیشه ای در صنعت به دلیل پرکاربرد بودن برچسب شفاف شیشه‌ای عرضه و چاپ لیبل شیشه ای پشت چسب دار بسیار رواج دارد و در سایز‌ها و انواع مختلف تولید و به بازار عرضه می‌شود.

 

کاربردهای لیبل شیشه ای پشت چسب دار

  • روی بطری مواد غذایی
  • علایم و مصارف تبلیغاتی
  • صنایع خودروسازی
  • کارت‌های گارانتی
  • پلمپ‌های درب جعبه
  • بسته بندی آرایشی بهداشتی
  • صنایع ساختمانی و …

گستردگی مصرف و کاربرد آن در صنایع مختلف باعث می‌شود که تولید انواع آن در برش‌های مختلف به صرفه باشد. از پرکاربردترین نوع برچسب شفاف شیشه‌ای می‌توان از مدل چاپ معکوس آن نام برد. به این شکل که برچسب از داخل چسبانده می‌شوند و از بیرون خوانده می‌شوند. از نمونه‌های این برچسب‌ها می‌توان به برچسب عوارض و معاینه فنی اشاره کرد.

آشنایی با لیبل شیشه ای خام

لیبل شیشه ای خام به صورت رولی و شیت در بازار یافت می‌شوند. نوع شیت آن به سفارش مشتری و با توجه به موارد استفاده در اشکال مختلف چاپ و تولید می‌شود. نوع رولی آن در ابعاد و سایزهای استاندارد و مختلفی در بازار وجود دارند و مشتری بسته به نیاز می‌تواند در بین آنها انتخاب مناسبی داشته باشد. این لیبل‌های شیشه‌ای خام قابلیت چاپ پذیری بالایی دارند و ضد آب هستند. لیبل شیشه ای خام در صنعت خودرو سازی بسیار کاربرد دارد. برای چاپ روی لیبل شیشه ای خام همانند چاپ لیبل شیشه ای پشت چسب دار می‌توان از ریبون رزین و ریبون وکس رزین استفاده نمود.

ویژگی های چاپ دیجیتال لیبل پشت چسب دار

چاپ دیجیتال لیبل پشت چسب دار از لحاظ قیمت بیشتر از چاپ‌های فلسکو و افست است. می‌توان اشاره داشت که کیفیت چاپ دیجیتال نیز نسبت به چاپ فلسکو و افست پایین‌تر است.
نقطه مثبت که استفاده از چاپ دیجیتال را مقرون به صرفه و توجیه پذیر می‌کند، توانایی چاپ انواع لیبل در تیراژ پایین است. دستگاه‌های چاپ دیجیتال توانایی چاپ انواع رنگ‌ها را دارند. تقریباً بیشتر لیبل‌های پشت چسب دار را می‌توان با دستگاه دیجیتال چاپ نمود.
چاپ لیبل شیشه‌ای پشت چسب دار به صورت دیجیتال امکان پذیر است. لیبل شیشه‌ای پشت چسب دار قابلیت چاپ پذیری بالایی دارند. در صورتی که تمایل دارید در کمترین زمان و با کیفیت مناسب لیبل‌های پشت چسب دار چاپ نمایید بهترین انتخاب چاپ دیجیتال لیبل‌های پشت چسب دار است.

انواع برچسب و لیبل شیشه ای :

1- خوانا
2- ناخوانا

خوانا: بی رنگ و شفاف بوده و از هر دوطرف نوشته های روی آن نمایان می شود.
ناخوانا: از پرکاربرد ترین مدل این برچسب و لیبل می توان به چاپ معکوس اشاره نمود.
همانند لیبل شیشه ای پشت چسبدار عوارض و معاینه فنی خودرو که از داخل چسبانده و از بیرون خوانده می شود.